OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Wyprawa Globall 2012 – 8 tysiecy kilometrów.

Po przebyciu 8 tysięcy kilometrów jesteśmy w Nairobii w Kenii. Końcowy etap przez Tanzanię mocno nadwerężył maszyny biorące udział w wyprawie Globall 2012 a przed nami jeszcze wiele kilometrów kamienistych dróg. W trakcie pokonywania 300 kilometrów drogi z Dodomy do Arushy wymagane było kilkukrotne spawanie, skręcanie, poprawianie ekwipunku i przepakowywanie samochodów. Wyruszyliśmy 5 stycznia z Kapsztadu, jesteśmy aktualnie w Kenii. Przed nami wielkie przestrzenie Etiopii, Sudanu i Egiptu, oraz wielka niewiadoma: co zrobić z powstaniem w Syrii?

W wyprawie bierze teraz udział 12 osób w 5 samochodach. Na każdym przystanku, w każdej wiosce w której się zatrzymamy staramy się grać z miejscowymi dziećmi w piłkę poświęcając im jak najwięcej naszego czasu. Rozegraliśmy dotychczas dwadzieścia meczy, rozdaliśmy około 300 piłek. Każda z nich daje tu radość około 30. dzieci!

Najciekawsze jak dotychczas spotkania przeżyliśmy grając dwa razy w slumsach Nairobii, w zalanej zwrotnikowym deszczem wiosce Mpangala, z Masajami, ludźmi Himba i w Mukuni Village.

Terenowo najciekawsze jak dotychczas odcinki to szutrówki Namibii, kamienne drogi Tanzanii i 50- kilometrowy festiwal Feszfeszu w krainie Masajów.

Nasze pojazdy opierają się poważniejszym awariom, choć utrzymanie ich w stanie pełnej sprawności kosztuje nas codziennie sporo trudu. Najwięcej kłopotów sprawiły nam jak dotychczas drgania, rozmontowujące spawy i niszczące zawieszenia – potrafiły nawet rozkręcić skrzynię biegów.

Więcej o wyprawie, której patronujemy: www.globall.pl

...a może to też Cię zainteresuje:

GADŻETY NR 184 cz. 1

Termos Thermos Light’n’Compact TESTOWANIE PRZEZ OFF-ROAD Dobrze trzymający ciepło termos w okresie zimowym przydaje się bardzo często. Aby cieszyć się

Czytaj dalej >>
Isuzu D-Max WSG

Platforma wiertnicza 4×4 Wiertnice są montowane na pojazdach typu pickup 4×4 ze względu na wytrzymałe podwozie tego typu konstrukcji oraz

Czytaj dalej >>