OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Volkswagen T-ROC

http://www.autogaleria.hu

Genewa 2014 przyniosła nam interesującą zapowiedź SUV-a od Volkswagena. Dzięki demontowanym panelom dachu, odpinanej tylnej listwie oraz przy opuszczonych szybach otrzymamy kabriolet. No może nie jest to taki typowy kabriolet.

Koncepcyjny VW T-ROC powstał na platformie zaczerpniętej z Golfa i ma pójść ostro w szranki z Nissanem Juke. Do T-Roka trafi oszczędny volkswagenowski motor 2.0 TDI o mocy 184 KM. Zapożyczony ze sportowego Golfa GTD silnik rozpędzi SUV-a do prędkości maksymalnej 210 km/h, uzyskując przyspieszenie do 100 km/h w 6,9 sekundy. Producent deklaruje spalenie zaledwie 4,9 l ropy na każde 100 km. Za zmianę przełożeń odpowiada 7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynka DSG. Co ciekawe, po załączeniu guzika Offroad na tablecie zamontowanym przy konsoli środkowej, pojawia się obraz z wbudowanych ruchomych kamer, umieszczonych z przodu i tyłu samochodu.

Na uwagę zasługują także niecodzienne reflektory ze środkowym pasem diod odpowiadających za światła przeciwmgielne. Ciekawa stylistyka, lekkość typowa dla kabrio (masa własna – 1 420 kg) połączona z napędem na wszystkie koła może dać w pełni zadowalający efekt sprzedaży.

...a może to też Cię zainteresuje: