OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Zaproszenie na Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet „YEKATERINA”

Zapraszamy wszystkie Panie na Pierwszy Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet „YEKATERINA””, który odbędzie się w dniach 11-20 czerwca 2011 roku.

Rajd „YEKATERINA” będzie imprezą cykliczną o randze międzynarodowej, a co ciekawsze, będzie to najdłuższy na świecie rajd samochodowy kobiet, jaki zostanie rozegrany, liczący ponad 3000 km. Jedną z atrakcji rajdu i hasłem przewodnim będą: „Sankt-Petersburskie Białe Noce”, bowiem termin imprezy zbiega się apogeum tego niezwykłego zjawiska.

Trasa rajdu „YEKATERINA” prowadzić będzie przez Gdańsk, Wilno, Psków, Sankt- Petersburg (Carskie Sioło, Peterhof), Karelię do Morza Białego (Wyspy Sołowieckie), aż za krąg polarny do Murmańska.
Rajd „YEKATERINA” nie jest imprezą off-roadową, ma formułę przeprawową i rozegrany będzie według regulaminu, który został opracowany przez organizatorów w oparciu o doskonałą znajomość rosyjskich realiów. Rosja bowiem, to trudno wyobrażalne przestrzenie, miliony kilometrów kwadratowych tajgi, to miliony jezior i rzek, to stepy, pustynie i tundra, a także bezdroża!
Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone wyłącznie pełnoletnie załogi żeńskie: kierowca + pilot. Nie ma ograniczeń wieku zawodniczek.
Na trasie rajdu „YEKATERINA”, odbędzie się wiele imprez towarzyszących – swoiste połączenie sportów motoryzacyjnych z turystyką. Zawodniczki, prócz sportowej rywalizacji, testowania pojazdów w terenowych warunkach jazdy, będą miały możliwość bliższego poznania starej rosyjskiej kultury oraz walorów krajobrazowych terenów, po których będzie wiodła trasa rajdu.

” Rajd „YEKATERINA”, nie jest pierwszą organizowaną przez nas imprezą samochodową. Szczycimy się pomysłem i organizacją czterech edycji rajdu samochodowego „Transsyberia”, w tym najdłuższego w historii motoryzacji rajdu „Transsyberia2004”, liczącego trzydzieści tysięcy kilometrów!!! Rajd „Transsyberia” obecnie jest w posiadaniu koncernu Porsche. Biorą w nim udział światowej sławy zawodnicy. Dwa lata temu odbyliśmy najtrudniejszą w historii motoryzacji ekspedycję samochodową, docierając w warunkach zimy syberyjskiej na krańce Czukotki i z powrotem – przed nami nie dokonał tego nikt! www.ekspedycjastulecia.pl Jeszcze raz zapraszamy Panie do wzięcia udziału w naszej imprezie.” – zachęca Romuald Koperski /Komandor Rajdu/ .


Więcej informacji na : http://www.yekaterina.pl/

...a może to też Cię zainteresuje:

Isuzu D-Max WSG

Platforma wiertnicza 4×4 Wiertnice są montowane na pojazdach typu pickup 4×4 ze względu na wytrzymałe podwozie tego typu konstrukcji oraz

Czytaj dalej >>