OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Z komplikacjami. Silk Way Rally – po 3. etapie

Wczorajszy – 3. etap rajdu Silk Way z powodu ulewnego deszczu i częściowo zalanej trasy został nieco zmodyfikowany. Skrócona trasa z Wołgogradu do Elisy liczyła łącznie 697 km z 275-kilometrowym odcinkiem specjalnym, a organizatorzy zarządzili start dopiero o godzinie 13:30 na 212 kilometrze. Droga prowadziła przez wydmy i odcinki trawiaste. Z powodu deszczu, wierzchnia warstwa piasku była mokra, a pod nią znajdowała się grząska nawierzchnia, dlatego trasa nie należała do łatwych. Aż 10 załóg samochodowych nie pojawiło się na starcie odcinka.

Jako pierwszy na mecie 3. etapu pojawił się Christian Lavieille, zaraz za nim był Jerome Pelichet, a trzeci do mety dojechał Boris Gadasin, który zaledwie o minutę wyprzedził załogę Zapletal/Marton. Piotr Beaupre ukończył etap na 18. pozycji. Na miejscu 41. uplasował się Paweł Molgo, a lokatę niżej znalazła się Hanna Sobota.

W klasie ciężarówek od początku rządzi niepodzielnie team Kamaz Master, z którego Nikolaev jest liderem klasyfikacji, a trzecie miejsce należy do Mardeeva. Ales Loprais przełamując dominację rosyjskiej ekipy, w tej chwili figuruje na 2. miejscu w wynikach rajdu.

...a może to też Cię zainteresuje: