OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

VI Runda MoneyWell Investment Kager Super Rally -Stąporków po raz pierwszy!

VI Runda MoneyWell Investment Kager Super Rally – Stąporków – Staropolski Okręg Przemysłowy, 23-25.09.2016

super_rally_runda_szosta_2016

Dwa długie i techniczne Odcinki Testowe – 8.3 km i 11.5 km przygotowano w okolicach świętokrzyskiego Stąporkowa – miasteczka słynącego z licznych odlewni i przemysłu metalurgicznego. Stąporków ma także swój wkład w motoryzację. To właśnie tu powstawały zamiatarki uliczne sygnowane marką WUKO.
Start honorowy imprezy pod patronatem Pani Burmistrz Doroty Łukomskiej już w najbliższą sobotę odbędzie się z centrum miasta.
Pierwszy zawodnik przejedzie pod bramą startową Super Rally o godzinie 09.30 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, który jednocześnie stanowi bazę rajdu.
8.3 km trasy „Niekłań Mały” wiodącej leśnymi duktami, w tym fragmentami kamiennych dróg powstałych za czasów Stanisława Staszica i nasypem kolei wąskotorowej, będzie testem dla tych, którzy potrafią dać sobie radę na szybkich, ale pełnych niespodzianek odcinkach. Później, dojazdówką – 10 km przez letniskową miejscowość – Czarniecką Górę znaną z mikroklimatu docenionego na długo przed drugą wojną światową. Zawodnicy przejadą nieopodal nieczynnej kopalni rudy żelaza „Edward”, której hałdy górują nad pagórkowatą okolicą. Pomiędzy miejscowościami Błotna i Duraczów zlokalizowany jest start do drugiego OT – „Mokra”. Tu, 12.5 kilometra trasy da się we znaki w szczególności zawodnikom rywalizującym w klasach moto i quad. Będzie to też pokaz prędkości dla najszybszych aut na rozległych otwartych przestrzeniach. To jednocześnie doskonałe miejsce dla kibiców. Rywalizacja na Południowym zboczu mokrej, miejmy nadzieję oświetlonej promieniami jesiennego słońca, dla nich, dla fotografików i dla uczestników będzie niesamowitym wspomnieniem.
Zawodnicy będą także rywalizować w markowym pucharze Can-Am, a atrakcyjne nagrody funduje importer kanadyjskiej marki Taurus Sea Power.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora:
http://www.super-rally.eu/
I na facebook’u:
https://www.facebook.com/super.rally4x4

...a może to też Cię zainteresuje: