OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Szeregowiec Amarok – VW Amarok od Rheinmetall

Wyjątkowa mobilność na drodze oraz poza nią, elastyczności i niezawodności – to główne cechy lekkich pojazdów terenowych które ciszą się zainteresowaniem sił zbrojnych na całym świecie. Niemiecka firma Rheinmetall Defense, zajmująca się produkcją sprzętu wojskowego pokazała na ostatnich targach sprzętu wojskowego oraz obronnego Eurosatory 2012 ciekawą konstrukcję. Jest nim lekki wóz wielozadaniowy, typu LMPV, który może zostać wykorzystany w wielu rodzajach misji. Konstrukcja ta nie została jednak zbudowana w całości od podstaw przez niemiecką firmę. Do jej budowy posłużył standardowy model Volkswagena Amaroka.

Amarok M to lekki wielozadaniowy pojazd, który można łatwo zmodyfikować tak, aby sprostać indywidualnym wymaganiom klientów, dodano różne zestawy urządzeń umożliwiających wykonywanie szeroki zakres misji wojskowych.

Auto posiada stały napęd na obie osie, system zapobiegający blokowaniu się kół podczas jazdy w trudnym terenie, a także wzmocnione zawieszenie oraz rozbudowany układ radiotelekomunikacyjny. Typowo wojskowym akcentem jest również stanowisko dla ciężkiego karabinu maszynowego, które umieszczono na skrzyni ładunkowej Amaroka.

Wojskowy Amarok jest dostępny z tymi samymi jednostkami benzynowymi oraz przekładniami, co modele oferowane w salonach. Są to zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne silniki o mocach od 121 do 177 KM.

Źródło/zdjecia: Rheinmetall 

...a może to też Cię zainteresuje: