OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

SsangYong wraca na rynek.

Po trudnym okresie koreańska marka SsangYong wraca na rynek europejski z nowym, kompaktowym SUV-em Korando, którego sprzedaż ruszy na przełomie roku. Marka będzie reprezentowana w Polsce przez nowego importera – SsangYong Motors Polska. To filia belgijskiej Grupy Alcopa, która to grupa jest także importerem Isuzu D-Max w Polsce.
Oprócz Polski, Alcopa będzie prowadzić dystrybucję marki SsangYong w Niemczech, Belgii, Luksemburgu, oraz Holandii, jak również kontynuować działania dystrybucyjne w Szwajcarii, które rozpoczęto w 2004 roku.

Mówi Jacek Witkowski, dyrektor generalny operacji Alcopy w Polsce: „Mamy wielkie zaufanie do marki SsangYong. Zarząd tej firmy składa się z ludzi bardzo doświadczonych, o szerokiej wiedzy w zakresie dystrybucji samochodów na skalę międzynarodową. Planowana współpraca z firmą Mahindra&Mahindra otwiera szerokie perspektywy rozwoju oraz tworzenia nowych samochodów. Alcopa posiada szeroką wiedzę w dziedzinie importu oraz sprzedaży detalicznej wielu różnych marek, co zapewnia solidny fundament dla działań w Polsce. W chwili obecnej prowadzimy intensywne prace mające na celu rozpoczęcie dystrybucji w Polsce. Rozwój sieci dealerskiej w pierwszym okresie skupimy na dotychczasowych dealerach SsangYong, ale szukamy także innych firm z branży samochodowej, które pomogą nam dalej rozwijać tę markę w Polsce.”

SsangYong Korando zadebiutuje na polskim rynku na przełomie roku. Inżynierowie opracowujący ten model podążali ściśle za najnowszymi trendami na rynkach europejskich. Stylistyka pojazdu opracowana została przez renomowane biuro projektowe Giugiaro we Włoszech. Pierwsza partia samochodów, która pojawi się w Europie, posiadać będzie 175-konny silnik Diesla. Natomiast kilka miesięcy później zadebiutuje wersja o niższej mocy. W planach jest także 2-litrowa jednostka benzynowa.

Jacek Witkowski dodaje: „Korando pozycjonowany jest w dynamicznie rozwijającym się segmencie samochodów wielofunkcyjnych, o wytrzymałym samonośnym nadwoziu, kompaktowych wymiarach i napędzie na cztery koła.”

Informacja: SsangYong

...a może to też Cię zainteresuje:

Skymaster Raptor
Gadżety

 W tym zestawieniu gadżetów: elektryczny hybrydowy rower, stylowy zegarek, naręczny monitor aktywności, wideorejestrator samaochodowy, plecak, buty i termos. 1. Skymaster

Czytaj dalej >>