OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Silk Way Rally – mamy Polaka na podium

Wczoraj, po 5. etapie zakończył się rajd Silk Way. Znamy już wszystkich zwycięzców, wśród których znalazł się także Rafał Marton – czesko-polska ekipa z Zapletalem za kierownicą zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Zwycięzcą wyścigu został Boris Gadasin, a drugie miejsce zajął Balazs Szalay. Trasa z Elisty do Maikop ze skróconym do 348 km odcinkiem specjalnym, jednym przyniosła triumf, a innym spore rozczarowanie wynikające z awarii, które pogrzebały szanse na wypracowane wcześniej pozycje. Pelichet stracił tylną oś, z powodu problemów z autem, także Lavielle zatrzymywał się kilka razy. Awaria nie ominęła także triumfatora – w aucie Gadasina na ostatnim odcinku zepsuła się tarcza hamulcowa.

Ekipa Pawła Molgo wypadła najlepiej w klasyfikacji generalnej reszty polskich załóg samochodowych, zajmując 28. miejsce. Na 32. pozycji rajd ukończyła ekipa Hanny Soboty, a Neo Raid Rally Team zajął ostatecznie 44. miejsce.

W klasyfikacji ciężarówek wygrał team Kamaz Master z Mardeevem na czele. Zaraz za nim znaleźli się Peter Versluis i Anton Schibalov. Ales Loprais ukończył rajd na 4. miejscu, a Nikolaev – jeden z głównych faworytów, po kłopotach z silnikiem, ulokował się ostatecznie na 6. pozycji.

Polska ekipa Domownik/Kazberuk/Sadowska zakończyła swoje zmagania w Silk Way Rally na 20. miejscu.

Przygotowała: KK
Zdjęcia: Silk Way Rally

...a może to też Cię zainteresuje:

Offroad w Górach Kaczawskich

Pierwsza edycja Wiosennego offroadu w Górach Kaczawskich przeszła do historii. Imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Uczestnicy wyjechali zadowoleni, bogatsi

Czytaj dalej >>
Isuzu Vehicross
Vehi Vidi Vici

Vehi Vidi Vici  Isuzu Vehicross, mimo swych lat, wciąż intryguje futurystycznym wyglądem. Produkowany od 1997 do 2001 roku nigdy nie

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY