OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Rajd w świetle jupiterów Kager Terenowiec Super Rally

Motocykle, quady, UTV, auta terenowe i ciężarówki w tumanach kurzu w Lisiej Górze za dnia i światła jupiterów dyskoteki Multiclub 139 skierowane w niebo nocą – tak w telegraficznym skrócie można opisać czwartą rundę Kager Terenowiec Super Rally Multi Club 139 Edition.

 

 

Sobotnia i niedzielna rywalizacja należały do bardzo wyrównanych i pasjonujących. Nie obeszło się bez spektakularnych dachów i skoków na malowniczych trasach Gminy Lisia Góra. Wiele rozstrzygnięć toczyło się do ostatniego odcinka testowego przy Multiclubie 139 w Śmignie, który był zarazem odcinkiem pokazowym, przyciągającym liczną publiczność. Drugi OT wiódł drogami polnymi i fragmentem asfaltowym, pośród łąk i pastwisk należących do pobliskich stadnin konnych. Szybkie trasy z licznymi pułapkami już w sobotę przerzedziły stawkę, wykluczając 16 załóg. W rywalizacji pozostali ci, którzy potrafili wyważyć szybką jazdę z ostrożnością. Ostatecznie na mecie sklasyfikowano 56 z 80 załóg, które stanęły na starcie.

W klasie Sport do 150 KM rywalizację wygrała załoga Arkadiusz Leśniak / Rafał Leśniak. Drugą lokatę wywalczył duet Wojciech Żerdka / Magdalena Burdak, a trzecią Mateusz Piekiełko pilotowany przez Macieja Kozłowskiego.

Klasa Sport powyżej 150 KM padła łupem doświadczonej załogi z Leszna – Piotra Politowskiego / Waldemara Kaja. Drugą pozycję wywalczyła załoga Magdalena Gadaj / Mieczysław Gadaj. Trzeci team na mecie to Wojciech Kłak / Przemysław Złotek.

Stawka aut modyfikowanych – Super Sport do 150 KM – to dominacja załogi militarne.pl (Robert Obroślak / Andrzej Boguń). Pomarańczowo-grafitowe Pajero z nowym zawieszeniem starało się uciec szybko jeżdżącej załodze Daniel Witasik / Michał Poczęty. Trzecie miejsce wywalczyli Wojciech Kucała i Stanisław Jeleń.

Najszybsza stawka aut terenowych – Super Sport pow. 150 KM – to tradycyjnie rywalizacja potworów, którą wygrała doświadczona załoga z Chechła – Tomasz Wójcik / Artur Janda. Warszawiacy, Marcin Żukowski z Przemysławem Markowskim, zajęli drugie miejsce plasując się przed trzecią załogą stawki z województwa dolnośląskiego (Piotr Burchacki i Tomasz Janik). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Autor: Krzysztof Biel, zdjęcia: Igor Kurkowski

...a może to też Cię zainteresuje:

Gadżety

Mio MiVue J85 MiVue J85 to kompaktowy rejestrator wideo w całości sterowany przez aplikację na smartfonie oraz wyposażony w moduł

Czytaj dalej >>