OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Pomorski off-road. Karsińska Integracja 4×4

Karsina – mała miejscowość w gminie Polanów, 16 lutego stała się off-roadową stolicą województwa zachodniopomorskiego. Przygotowania do rajdu zaczęły się w piątek od zorganizowania bazy rajdu, która stanęła w szczerym polu. Po całym dniu ciężkiej pracy mieliśmy gotowe zaplecze gastronomiczne, namioty zdolne pomieścić 150. zawodników oraz scenę, z której didżej zagrzewał zawodników do walki w terenie.

W sobotni poranek Karsina zaczęła wypełniać się pojazdami załóg z całego województwa. Przybyły ekipy z Koszalina, Świdwina, Kołobrzegu, Sławna, Sianowa, Manowa… Jednym słowem na frekwencję nie można było narzekać. Około godziny 10:00 zakończyliśmy zapisy, a na starcie stanęło 45 załóg samochodowych oraz 14 quadów. Impreza zaczęła się od przejazdu kolumny wszystkich załóg na start do pierwszego OS-u (szybkościowego). Zawodnicy startując co pół minuty, pokonywali odcinek 4 km w taśmach, a następnie, zgodnie z roadbookiem, ruszali na trasę rajdu, na której do zdobycia mieli 30 pieczątek, 4 PKP-y oraz 2 OS-y sędziowskie.

Park dla wytrwałych
Trasa rajdu wyznaczona została w taki sposób, aby zawodnicy ze wszystkich klas mogli wykazać się umiejętnościami, przygotowaniem swojego sprzętu oraz determinacją w zdobywaniu kolejnych pieczątek. Zawodnicy do pokonania mieli 15-kilometrowy dystans, na którym najciekawszy odcinek zlokalizowany został przy samej bazie rajdu. Był to tak zwany ,,Park”, a załogi każdej z klas musiały zgromadzić w tym miejscu 8 pieczątek oraz zaliczyć OS sędziowski. Najlepszym zawodnikom przejechanie tego odcinka zajęło kilkadziesiąt minut, ale byli i tacy, którzy, jak plotki głoszą, zostali tam chyba do dzisiaj. Od starych wyjadaczy i doświadczonych off-roaderów usłyszałem: Jak chcesz wyjechać z Parku, to tam nie wjeżdżaj. Zapewne kilka załóg z klasy Turystyk doskonale zapamięta i utrwali to motto.

Po czterogodzinnej walce z terenem zawodnicy zdali karty w bazie rajdu, po czym udali się na start do odcinka szybkościowego, gdzie po raz drugi pokonywali wcześniej przemierzany OS, jednak tym razem na czas.

Ceremonia zakończenia rajdu rozpoczęła się o godzinie 16:00 i była tłem dla uhonorowania zwycięzców. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

Zwycięzcy
Turystyk:

 1. Nieckarz/Grzeca
 2. Klimczak/Czapiewski
 3. Cegielski/Cegielski

Wyczyn:

 1. Kieres/Kieres
 2. Pietnoczka/Pietnoczka
 3. Mielcarek/Kot

Extrem Elektryk:

 1. Chodalski/Makarewicz
 2. Każmierczak/Piłatowski
 3. Smukała/Smukała

Extrem Mechanik:

 1. Gołka/Żukowski
 2. Matyszczuk/Kapuściński
 3. Kwiatkowski/Hnatek

Quad

 1. Podolak
 2. Topolski
 3. Grzywacz

Autor: Sebastian Matyszczuk, Zdjęcia: organizator

...a może to też Cię zainteresuje:

Transsyberia 2008

Umarł król. Niech żyje król Od Rajdu Transsyberia minęło już nieco czasu. Minął tym samym okres, w którym relacjonowało się

Czytaj dalej >>