OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Peugeot 2008 DKR16 prezentuje nowe barwy na Rajd Dakar

Team Peugeot Total zaprezentował barwy swojego „dream teamu” składającego się z takich gwiazd jak Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz. Zespół wystąpi w nowych barwach na zbliżającym się Rajdzie Dakar – epickiej ekspedycji przez Argentynę i Boliwię, która odbędzie się w dwóch pierwszych tygodniach stycznia.

W 2016 r. w Peugeot 2008 DKR pojawiły się duże zmiany – nowy samochód jest szerszy, niższy, szybszy i mocniejszy. W połączeniu z drapieżną, agresywną linią nadwozia, nowy Peugeot w nowych barwach nie przejedzie niezauważony na pustyni.

Najnowsza wersja tego samochodu – Peugeot 2008 DKR16 – łączy barwy wszystkich partnerów wspierających projekt „Dakar”. Po raz pierwszy pojawi się srebrny dach, który ma odbijać gorące promienie argentyńskiego słońca – temperatura w styczniu może sięgać nawet 50°C.

Nowoczesna grafika i kolorystyka nadwozia doskonale podkreślają zmiany, zarówno te widoczne na zewnątrz jak i ukryte pod maską, jakie pojawiły się w samochodzie od pierwszego startu w Rajdzie Dakar jedenaście miesięcy temu.

Na przykład zmiana wymiarów 2008 DKR16 spowodowała zasadniczą modyfikację rozłożenia masy. Koła zapasowe są obecnie umieszczone w bokach nadwozia, co obniża środek ciężkości i poprawia zachowanie podczas jazdy.

Kształt nowego nadwozia jest idealnie dopasowany do nowej, spektakularnej konstrukcji i jednocześnie świetnie podkreśla połączenie płaszczyzn i krzywizn Peugeot 2008 DKR16, który jest jednym z najbardziej wyróżniających się samochodów startujących w Rajdzie Dakar.

Nowe kolory nadwozia rozwijają się od przodu ku tyłowi i doskonale oddają terenowe zalety najnowszej broni Teamu Peugeot Total z chromowanym grillem z nieulękłym lwem. Ogólna stylistyka i rozmieszczenie kolorów podkreślają również podobieństwo z seryjnie produkowanym Peugeot 2008, na bazie którego powstała ta rajdowa maszyna.

Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport, entuzjastycznie wypowiada się o nowym designie: „Jeśli samochód okaże się tak dynamiczny na jaki wygląda, czeka nas bardzo dobry sezon! Peugeot 2008DKR16 w nowych barwach daje wrażenie prędkości i dynamiki, nawet jeśli stoi w miejscu. Nasze samochody będą doskonale widoczne w Rajdzie Dakar. Musimy z nich wyciągnąć wszystko, co się da”.

38. Rajd Dakar wystartuje z Buenos Aires, w Argentynie w sobotę 2 stycznia i zakończy się w Rosario w sobotę 16 stycznia. Na cztery maszyny w kolorach Red Bulla czeka intensywna trasa o długości 10 tys. km przecinająca w poprzek Amerykę Południową.

[dg ids=”22724,22725″]

...a może to też Cię zainteresuje:

Hennessey VelociRaptor

Dla tych, którym osiągi Forda F-150 Raptora są za słabe Hennessey proponuje solidny pakiet modyfikacji mechanicznych. Podstawowym składnikiem jest 2,9-litrowy

Czytaj dalej >>