OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Outlander PHEV na szczycie ONZ

Od dziś najlepiej sprzedający się w Europie samochód hybrydowy typu plug-in przejmuje obowiązki dyplomatyczne, jako oficjalny samochód japońskiej delegacji podczas Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ ds. Zmian Klimatycznych.

Outlander_PHEV_-_COP21

Paryski globalny szczyt klimatyczny „COP21” (Conference of the Parties) – organizowany już po raz dwudziesty pierwszy – odbywa się każdego roku, goszcząc przedstawicieli wszystkich państw, które chcą podejmować działania mające na celu ochronę klimatu. W tym roku spotkanie odbędzie się w Le Bourget niedaleko Paryża w dniach od 30 listopada do 11 grudnia (http://www.cop21.gouv.fr/en/).

Dwanaście egzemplarzy modelu Mitsubishi Outlander PHEV zostało przekazanych przez Jean-Pierre’a Vaillanta, prezesa M. Motors Automobiles France – francuskiego dystrybutora Mitsubishi Motors – Jego Ekscelencji Panu Yoichi Suzuki, ambasadorowi Japonii w Paryżu, w obecności Gosuke Nakae, prezesa Mitsubishi France S.A.S.

Te wyrafinowane, elektryczne hybrydy typu plug-in będą wozić japońskich delegatów w całkowitej ciszy, nie emitując przy tym szkodliwego dwutlenku węgla. Jest to możliwe dzięki w pełni elektrycznemu trybowi pracy w warunkach eksploatacji miejskiej…

…Poprzez udostępnienie gamy nowoczesnych SUV-ów, Mitsubishi Motors przygotowuje się do świętowania obchodów pięćdziesiątej rocznicy rozpoczęcia działań w zakresie elektrycznej mobilności – wszystko zaczęło się w 1966 roku i doprowadziło do powstania tak zaawansowanych pojazdów, jak Mitsubishi i-MiEV i Outlander PHEV.

[dg ids=”22636,22637″]

...a może to też Cię zainteresuje:

Bezpieczny „zapas”

Koło zapasowe umieszczone na klapie bagażnika to łakomy kąsek dla każdego amatora cudzego mienia. Odkręcenie kilku śrubek, przerzucenie drogiej felgi

Czytaj dalej >>