OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Obwoźne kino w Dacii Duster

Roving Digital Cinema (CNA) to niezwykłe przedsięwzięcie i pełni pasji ludzie, którzy na pokładzie siedmiu samochodów Dacia Duster przemierzają bezdroża Afryki, aby pokazywać ludziom filmy i przy okazji popularyzować idee dotyczące zdrowia, higieny czy szkolnictwa. Obwoźne kino to dla większości mieszkańców wiosek w Mali, Burkina Faso, Senegalu czy Nigrze pierwsze tego rodzaju doświadczenie w życiu.

Idea narodziła się w 2001 roku, gdy producent, Christian Lambert po realizacji zdjęć do filmu w Afryce zdał sobie sprawę, że większość lokalnych mieszkańców, którzy brali udział w tej przygodzie nie tylko nigdy nie zobaczy tego filmu, ale nigdy nie widziała filmu w ogóle. Wkrótce powstało stowarzyszenie CNA, które natychmiast rozpoczęło swoją misję. Zainteresowanie było ogromne – mówi Christian Lambert.

Szybko okazało się, że bez odpowiednich samochodów przemierzanie ponad 50.000 km rocznie po drogach Afryki jest niemożliwe. Zwróciliśmy się do Renault z propozycją finansowania siedmiu Dusterów dla naszego obwoźnego kina. Nie tylko dostaliśmy te auta, ale dodatkowo otrzymaliśmy niezwykle atrakcyjną ofertę na zakup dodatkowych – wspomina Lambert. Obecnie Stowarzyszenie Roving Digital Cinema (c-n-a.org) posiada 11 mobilnych projektorów, na których zaprezentowano filmy już ponad 7 milionom mieszkańców Afryki.

Źródło: Dacia

...a może to też Cię zainteresuje:

Smart Fortwo na Dakarze

Hiszpański zawodnik José Luis Álvarez ogłosił, że dystans najbliższego Rajdu Dakar będzie pokonywał odpowiednio zmodyfikowanym Smartem ForTwo. Techniczne rozwiązania podwozia

Czytaj dalej >>