OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nissan TeRRa FCEV – Kosmiczny

Salon samochodowy w Paryżu stanie się także miejscem premiery niezwykle oryginalnej konstrukcji firmowanej przez Nissana. Koncepcyjny model TeRRa FCEV stylistycznie wygląda na projekt mocno wybiegający w przyszłość.

Nie brak w nim ekscentrycznych rozwiązań – ogromne ilości drewnianych elementów w środku, brak słupka B, oryginalne, diagonalnie umiejscowione fotele, niestandardowe otwieranie drzwi – to tylko kilka ze szczegółów, które przykuwają uwagę. Auto zostało zaprojektowane jako w pełni elektryczny pojazd (FCEV – Fuel Cell Electric Vehicle), który nie emituje do atmosfery ani grama CO2. Elektryczny crossover mierzy 4 160 mm długości, 1 800 mm szerokości i 1 560 mm wysokości – i to chyba tyle ze szczegółów podanych przez koncern Nissana. Czy pojazd trafi do produkcji seryjnej? Tego nie wiedzą nawet najstarsi Indianie.

Zdjęcia: Nissan

...a może to też Cię zainteresuje:

Polacy na mecie!

Ostatni, najkrótszy Etap Rajdu Dakar był w zasadzie formalnością. Trasa z Pisco do Limy ostatecznie rozstrzygnęła wyniki w klasyfikacji generalnej.

Czytaj dalej >>
Josef Machacek rezygnuje

Czeski zawodnik Josef Machacek po „przepychankach” z organizatorami Dakaru podjął decyzję o rezygnacji z udziału w tej imprezie. Silnik zamontowany

Czytaj dalej >>