OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Nissan partnerem rowerowej akcji charytatywnej „Podróż dla Innych 2016”

Z Ustrzyk Górnych, przez Mazury, aż do Świnoujścia prowadziła 6-dniowa trasa II edycji rowerowej akcji charytatywnej „Podróż dla Innych 2016”. Wzięło w niej udział trzech entuzjastów jazdy rowerowej, którzy w dniach 2-7 lipca pokonali trasę liczącą ponad 1400 km. Cyklistom towarzyszył w zmaganiach nowy Nissan Navara jako pojazd wspomagający.

Głównym celem rowerowej wyprawy było propagowanie idei pomocy potrzebującym, zebranie środków dla podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi i fundacji Jedni Drugim oraz rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych (Fundacja DKMS).

Jedną z osób, którym była dedykowana ta akcja, jest Hania, cierpiąca na wrodzony niedobór odporności i całkowitą niewydolność oddechową. Dla niej niezbędny jest zakup przenośnego koncentratora tlenu. Celem projektu była także pomoc 26-letniej Małgorzacie z mózgowym porażeniem dziecięcym, która potrzebuje nowego respiratora do przeprowadzania 24-godzinnej wentylacji mechanicznej. Z kolei Agata, tegoroczna maturzystka, choruje na kifoskoliozę idiopatyczną i aby oddychać potrzebuje przenośnego respiratora, na który jej nie stać. Na pomoc czeka m.in. również dziewięcioletnia Kamila, którą wychowuje babcia. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc terapeutyczną dla dziewczynki.

Z czasem, dystansem, zmęczeniem i aurą na trasie zmagali się trzej śmiałkowie: Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek – zagorzali entuzjaści sportów wyczynowych, na co dzień związani z firmą DHL. Pomaganie innym daje im ogromną satysfakcję, jest również doskonałą okazją do tego, aby pokonywać własne słabości i podejmować nowe wyzwania.

Edwin Osiecki wyznaje zasadę, że „w sporcie podobnie jest jak w biznesie, nie rywalizacja jest najważniejsza, ale współpraca – wspólne zmierzanie do celu i możliwość dzielenia się sukcesami z innymi. To daje radość i ogromną satysfakcję”. Jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa, wspinaczki wysokogórskiej oraz ekstremalnych podróży do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Z organizacją DHL związany jest od 13 lat, a od 2009 r. jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). W 2007 roku był jednym z założycieli Fundacji Jedni Drugim, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu.

Paweł Matczyński poprzez aktywność sportową potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pomagać innym. Jego zainteresowania od zawsze związane były ze sportem – uprawia żeglarstwo, windsurfing, kolarstwo i to zarówno MTB, jak i szosowe. W firmie DHL pracuje od 1996 roku, a od 2012 jest dyrektorem wsparcia operacji DHL Express (Poland). Uważa, że „cel jest bardzo ważny, ale droga do niego często bywa ciekawsza i bardziej istotna”.

Stanisław Wojtanek to, jak mówią o nim znajomi, człowiek gór i przyjaciel o wielkim sercu. Od zawsze związany z Bukowiną Tatrzańską. Kocha aktywność ruchową, a przede wszystkim sporty ekstremalne, m.in. motorowe. Jest wieloletnim klientem firmy DHL Express (Poland).

Mając na względzie szczytny cel akcji Nissan udostępnił organizatorom nowy model Navara, który posłużył jako środek transportu rowerów i innego sprzętu na miejsce rozpoczęcia wyprawy, a także towarzyszył śmiałkom w zmaganiach na trasie. Ten uhonorowany zaszczytnym tytułem Międzynarodowego Pick-upa Roku 2016 pojazd okazał się idealnym kompanem podróży, łączącym zalety typowego pick-upa do pracy i komfortowego SUVa na długie trasy.

Patronat honorowy nad akcją „Podróż dla Innych 2016” objął Prezydent Miasta Świnoujście.

 

 

...a może to też Cię zainteresuje:

Super Rally 2020

Rozpoczęcie sezonu Super Rally / Puchar Can-am – TOMBET Edition pod honorowym patronatem Wójta gminy Sobków, 10-11 stycznia 2020 Kto

Czytaj dalej >>
AKADEMIA 4x4 - SKLEP.OFF-ROAD.PL
MAGAZYN OFF-ROAD PL
PRZYGODY