OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Mitsubishi Outlander PHEV suv-em roku 2015!

Brytyjski oddział Mitsubishi Motors ma kolejny powód by świętować, bowiem Outlander PHEV zdobył tytuł SUV-a 2015 roku w plebiscycie organizowanym przez portal Next Green Car.

Portal Next Green Car to strona internetowa dedykowana osobom poszukującym oszczędnych i przyjaznych środowisku samochodów. Każdego roku portal wybiera najbardziej ekologiczne i solidne jakościowo modele.

-Mitsubishi-Outlander-PHEV-named-SUV-of-the-year-at-Next-Green-Car-Awards

 

W uzasadnieniu tej decyzji napisano: „Mimo iż model ten jest obecnie najlepiej sprzedającym się pojazdem hybrydowym z napędem typu plug-in, Mitsubishi nie spoczęło na laurach i zdecydowało się na kolejne udoskonalenia. Skupiono się na słabostkach stylistycznych poprzedniej wersji, dzięki czemu nowy Outlander to pojazd oferujący więcej niż dotychczas. Zdecydowanie poprawiono jakość wykonania wnętrza, unowocześniono stylistykę nadwozia oraz zaoferowano lepsze pakiety wyposażenia. Ponadto dostępne konfiguracje układu napędowego gwarantują obecnie jeszcze lepszy kompromis pomiędzy osiągami a ochroną środowiska, bowiem nowy i bardziej praktyczny Outlander PHEV emituje zaledwie 42 g CO2 na kilometr (oficjalne dane testowe) i spala jedynie 1,8 litra paliwa na 100 km (pojazd obciążony, cykl mieszany) – ogólna wydajność paliwowa jest uzależniona od czasu jaki samochód spędza na jeździe w bezemisyjnym trybie elektrycznym. Dzięki nowej konstrukcji oraz sześciostopniowemu systemowi odzysku energii hamowania, jazda bez wykorzystania silnika spalinowego jest obecnie bardziej komfortowa, satysfakcjonująca i prostsza, niż kiedykolwiek wcześniej.”

Odbierając nagrodę, Lance Bradley, dyrektor zarządzający, Mitsubishi Motors UK, powiedział: „To dla nas wszystkich wyjątkowo radosna chwila, bowiem tytuł SUV-a roku przyznany Outlanderowi PHEV przez portal Next Green Car stanowi ogromne wyróżnienie. Spore zainteresowanie wzbudza sam fakt, iż to właśnie produkt Mitsubishi jest najlepiej sprzedającym się SUV-em hybrydowym na Wyspach. A ta nagroda stanowi potwierdzenie, że znajdujemy się na fali wznoszącej i niezmiernie cieszy nas, że tak szacowna instytucja docenia wysiłek włożony w działania na rzecz ochrony środowiska i tworzenia oszczędnych i przyjaznych mu środków transportu.”

Dzięki połączeniu silników elektrycznych i jednostki benzynowej, układ napędowy Mitsubishi Outlandera PHEV wyróżnia się płynnym przyborem mocy, wysoką kulturą pracy i niskim spalaniem, które może wynosić jedynie 1,8 litra na 100 kilometrów[1]. Samochód emituje przy tym zaledwie 42g CO2 na kilometr[2], co w praktyce upoważnia nabywcę do otrzymania zwolnienia z opłaty podatku od środków transportu (VED).

DOC TXT

...a może to też Cię zainteresuje:

Sea to Summit X-Brew Coffee Dripper
Gadżety

The North Face Nuptse 1992 W 1992 roku do oferty firmy The North Face dołączyła kurtka Nuptse, której nazwa nawiązywała

Czytaj dalej >>
Afryka – zrób to sam

Do Afryki samochodem? Świetnie, czemu nie. Tylko musimy kupić pierwsze w życiu auto, zrobić prawo jazdy, sprzedać meble, opuścić mieszkanie,

Czytaj dalej >>