OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Łoker już nie pojedzie, Hołowczyc nadal w czołówce

8. Etap Rajdu Dakar (trasa z Copiapo do Antagofasta) wykluczył z rywalizacji Łukasza Łaskawca. Zawodnik doznał groźnego wypadku i został zabrany do bazy przez śmigłowiec, na szczęście jego zdrowiu nic nie zagraża. Zniszczeniu uległ jednak quad Łokera – pękła piasta i koło, co ostatecznie nie pozwoli zawodnikowi RMF Caroline Team na kontynuowanie jazdy w Rajdzie. W tej sytuacji naszym jedynym przedstawicielem w klasie quadów zostaje Rafał Sonik – niestety nadal nieklasyfikowany. Zawodnik walczy jednak dalej, zajmując po wczorajszym etapie 8. miejsce.

Krzysztof Hołowczyc dojechał jako 3., co pozwoliło mu na utrzymanie się w czołówce generalki – tam też Hołek figuruje na 3. miejscu. Motocykliści Orlen Team – Jacek Czachor i Marek Dąbrowski pojawili się na mecie kolejno na pozycji 20. i 47.
Bardzo dobrze poradził sobie wczoraj Adam Małysz, któremu wraz z Rafałem Martonem udało się dojechać na 38. miejscu. Załoga Gryszczuk/Krawczyk po paśmie awarii uplasowała się ostatecznie na 61. pozycji.

Samochodowej ekipie w BMW X5 CC – Piotrowi Beaupre i Jackowi Lisickiemu, udało się dojechać do mety na 55. miejscu.
Nasze dwie ciężarówki – MAN Grzegorza Barana oraz Unimog Roberta Szustkowskiego finiszowały wczoraj z 36. i 47. czasem.

Dziś czeka na zawodników trasa z Antagofasta do Iquique, czyli 556 km OS. Standardowo trzymamy kciuki!

...a może to też Cię zainteresuje:

Dacia Duster
Bez alternatywy

Dacia Duster (2010-2017) Segment crossoverów, a zwłaszcza SUV-ów, jest bardzo dochodowy dla producentów, głównie z powodu panującej na ten typ

Czytaj dalej >>