OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Land Rover Defender Harris Tweet Edition od Kahn Design Szkockie klimaty

Tuning mający na celu stworzenie nie tyle mocniejszej, co bardziej luksusowej wersji auta to standard dzisiejszych czasów. Tak jest także w przypadku Defendera Harris Tweet Edition. Kultowe auto wzięła na warsztat firma Kahn Design. I nie ma nic dziwnego w tym, że w nazwie auta znalazła się wzmianka o szkockiej kracie, bo jak się okazuje, to właśnie tapicerka z tym motywem jest najważniejszym elementem dokonanych zmian.

Nie byle jaka tapicerka, bo Harris Tweed to specjalny, sankcjonowany aktem prawnym rodzaj tkaniny. Nazwa ta jest zarezerwowana jedynie dla ręcznie tkanych materiałów z wełny pochodzącej z jednego regionu Szkocji, a konkretnie z wysp archipelagu Hybryd. Z daleka pachnie to snobizmem, ale teoretycznie do klasycznego Defendera z wyspiarskim rodowodem może pasować. Materiał znalazł się oczywiście na fotelach, desce rozdzielczej, podsufitce i w boczkach drzwi, a w samej tapicerce przeważa jednak skóra.
Na zewnątrz pojazd pomalowano dwoma rodzajami czerni – lakierem nabłyszczanym i matowym. Matowe są zderzaki, nadkola, atrapa chłodnicy, obramowania reflektorów oraz felgi aluminiowe. Generalnie – stylowo, a jednak zachowawczo, no i ciężko przejść do porządku dziennego nad opisywaniem tuningu obicia kanapy.

Źródło: Kahn Design

...a może to też Cię zainteresuje: