OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Już jutro startuje III Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL – finał w Czernichowie/Krakowie!

Już w ten weekend na terenach podkrakowskiej gminy Czernichów, zmierzą się najlepsze załogi off-roadu przeprawowego w Polsce. W piątek – 19 października zaczyna się finałowa Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, która wyłoni zwycięzców tegorocznego cyklu.

Będzie się działo! Zawodnicy w pierwszej kolejności będą musieli zmierzyć się z Prologiem, który ustali pozycje startowe do I Etapu – a ten będzie rozgrywany już następnego dnia – w sobotę o świcie. Po pokonaniu wymagającej trasy, dla której ustalono limit czasowy 6 godzin, załogi nie będą miały zbyt wiele czasu na odpoczynek – już o 14:00 startuje bowiem II Etap. W tym przypadku zawodnicy będą mieli dodatkowe utrudnienie – końcówka rywalizacji będzie odbywała się bowiem już w scenerii wieczornej.

A dla tych, którzy dotrwają do rana – ostatni – III Etap, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców tegorocznego cyklu COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Tabele wyników po ostatnich dwóch rundach udowodniły, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, zwłaszcza że zawodnicy przyzwyczajeni do olsztyńskich szlaków III Rundy, w tym roku zmierzą się z terenem zupełnie nowym. A trasa przygotowana w okolicach Krakowa obfituje w zróżnicowane i jednocześnie wymagające przeszkody terenowe. Na pewno nie zabraknie błota, trawersów, odcinków kamienistych i wody. Będzie więc na co popatrzeć!

...a może to też Cię zainteresuje:

LSD i spółka

Klasyczny – stożkowy bądź walcowy – mechanizm różnicowy, zapewniający stały rozdział momentu obrotowego, doskonale spisuje się w warunkach dobrej przyczepności.

Czytaj dalej >>