OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Gotowi na zimę? Ze SmartWool to łatwe!

Wraz z upływem jesiennych dni, zimno staje się coraz bardziej odczuwalne. Mieliśmy już pierwsze opady śniegu, a wkrótce musimy przygotować się na prawdziwą zimę. Co zrobić, by nie marznąć na przystanku w oczekiwaniu na autobus w drodze do pracy, a wręcz przeciwnie – cieszyć się aurą za oknem i korzystać z uroków spacerów również w chłodniejszych miesiącach roku? Są tacy, którzy już znaleźli rozwiązanie: bieliznę z wełny merino, która sprawia, że jest nam ciepło i sucho, nawet w najgorszych warunkach. Co więcej, dzięki SmartWool będziemy gotowi na nowe wyzwania. Jak to możliwe?

Matka natura obdarzyła nowozelanckie owce zwane merynosami runem, które powoduje, że dobrze się czują zarówno gdy jest gorąco, jak i chłodno. Firma SmartWool postanowiła wykorzystać tę inteligencję wełny w swojej odzieży, która sprawdza się przez cały rok, ale jest szczególnie bezkonkurencyjna w niskich temperaturach.

Naturalna falistość wełny działa jak pułapka na powietrze, które jest najlepszym izolatorem i zapewnia świetną ochronę przed zimnem. Nie mają tej właściwości tkaniny syntetyczne. Dodatkowo włókna wełny szybko transportują wilgoć z dala od skóry. Nawet jeśli tkanina jest mokra, powierzchnia naszego ciała pozostanie sucha. Dzieje się tak, ponieważ wełna może wchłonąć aż 30 % wilgoci, zanim odczuje ją skóra. Tkaniny syntetyczne mniej niż 7%. Stąd poczucie, że wełna nawet jak jest mokra, to grzeje. Syntetyk – wyziębia.

Firma Smartwool produkuje bieliznę o różnych grubościach. NTS MICRO 150 g/m2 jest najmniejszą gramaturą, rekomendowaną jako pojedyncza warstwa na ciepłą pogodę (ewentualnie jako pierwsza warstwa na chłodniejsze warunki). NTS LIGHT 195 g/m2 to średnia gramatura wełny, sprawdzająca się jako pojedyncza warstwa w chłodniejsze dni lub jako pierwsza warstwa na gorszą pogodę. Na prawdziwą zimę polecamy jednak NTS MID 250 g/m2 – dzianinę o największej gęstości wełny. Bielizna taka może być noszona jako pojedyncza warstwa na zimną pogodę lub jako warstwa pierwsza na bardzo zimne dni.

DOC

 

...a może to też Cię zainteresuje: