OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

DXRACER SUPER RALLY Sand Edition w Bukownie

 

DXRACER_SUPER_RALLY_sand_edition_Bukowno_plakat

Lipcowe starcie na piachach w Bukownie pod nazwą DXRACER SUPER RALLY Sand Edition to II eliminacja cyklu DXRACER SUPER RALLY. W edycji piaskowej, jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć klimat prawdziwej pustyni rodem z Dakaru. Suchy piach, rozgrzane maszyny, lasy bukowo – sosnowe, piękne scenerie do zdjęć. Wydarzenie zostanie nakręcone z lotu ptaka przez ekipę filmowców z Copter.pl. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Bukowna –  Mirosław Gajdziszewski. Serdeczne podziękowania należą się Sponsorom/Partnerom DXRACER Super Rally, czyli: Dxracer, 4×4 Terenowiec, Manta, Ziaja, Japan Motors, Palacar, Negra Sport, Kager, Wizytówki4you, eopony4x4.pl, Zan, Śląska Organizacja Turystyczna.

Jak mówi jeden z organizatorów DXRACER SUPER RALLY, Krzysztof Biel: „Pomysł zorganizowania rajdu w Bukownie zrodził się 4 lata temu, przy organizacji Serii 4×4. Historia współpracy, zaangażowanie Władz Bukowna: Burmistrza – Mirosława Gajdziszewskiego oraz Sekretarza – Marcina Cockiewicza, wspaniała atmosfera, przychylność mieszkańców, wyjątkowe tereny spowodowały, że po rocznej przerwie z przyjemnością powracam z nową imprezą.”

Na linii startu staną jak zwykle motocykle, quady, samochody terenowe i ciężarowe. Rywalizacja rozegra się w przyjacielskiej atmosferze miłośników cross country, którą na I eliminacji DXRACER SUPER RALLY zachwalał Michał Wiśniewski, pilot cieżarówki rajdowej.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony atmosferą panującą na DXRACER SUPER RALLY – mówi Michał Wiśniewski. – Na żadnym z rajdów do tej pory, na którym byłem, nie było takiego sportowego ducha, takiej przyjaźni, takiego ciepłego słowa pomiędzy kierowcami jak tutaj!

DXRACER SUPER RALLY Sand edition – to kolejna runda, w której wystartuje Michał Wiśniewski. Zapowiada się koncertowa jazda duetu Andrzej Świgost / Michał Wiśniewski. Warto zobaczyć jak zaczarowana, żółta ciężarówka Mercedes-Benz będzie mknąć do mety przez piaszczyste odcinki w gościnnym Bukownie!

Dla załogi Tomka Wójcika/Artura Jandy, którzy mieli najlepszy czas w nieoficjalnej klasyfikacji generalnej wśród samochodów w I eliminacji DXRACER SUPER RALLY 2014, Bukowno jest podwójnym wyzwaniem.

Artur Janda: „Piach, to inna sceneria niż zwykle na rajdach. Zawsze spotykamy drogi leśne, szutry, sporadycznie kawałek piasku. Tu mamy pustynię i tak naprawdę to jest nie lada wyzwanie dla ekip i konkretny sprawdzian umiejętności. Mamy z Tomkiem troszkę do czynienia z piaskami, wiec wiemy, że czasami mały błąd kosztuje dużo sekund. Teren jest fajny i jedyne czego bym oczekiwał od organizatorów, to możliwość mijania się na trasie, ponieważ grząskie piaski nie jednemu dadzą popalić i mogą przyblokować resztę ekip. Bukowno jest dla nas podwójnym wyzwaniem, bo raz, to zawody na których zawsze trzeba walczyć, a dwa, to jazda po naszych rodzimych terenach więc nie możemy dać plamy. :-) Mam nadzieję, że sceneria pustynna zachęci wielu i będzie można naprawdę się pościgać, a na koniec powiedzieć: To był rajd! :-)”

A jakie są oczekiwania zawodników, którzy nie ścigali się aż tak dużo na piaskach? Mateusz Pala, zwycięzca I eliminacji DXRACER SUPER RALLY w klasie Quad 2×4: „Jako że, nie posiadam dużego doświadczenia w zawodach organizowanych na terenach piaszczystych, chciałbym aby na wyznaczonych oesach znalazło się sporo ciekawych niespodzianek typu zjazdy, podjazdy pod strome zbocza jak i wiele technicznych przejazdów np. otaśmowane szykany, a mniej szybkich prostych odcinków. Niech każdy wykaże się w 100% do czego namawiam i zapraszam do zaciętej rywalizacji, a organizatorzy na pewno włożą wiele pracy w przygotowanie odcinków na najwyższym poziomie.”

Zapytaliśmy załogę w składzie Kamil Matyasik/Paweł Markiewicz (zwycięzcy w I eliminacji DXRACER SUPER RALLY 2014 w klasie Sport – samochody seryjne do 150 KM), czy ściganie się po piachu to dobry pomysł.

„Teren, po którym dane nam będzie jeździć, zbliżony jest do rajdów Dakarowych. Idea zorganizowania zlotu w takich warunkach jest stuprocentowo trafionym pomysłem. To będzie prawdziwy test dla kierowców, a przede wszystkim dla samochodów. Rajd jest w całości przeprowadzony na piasku – odcinki krótkie, szybkie i technicznie. Myślę, że samochód, którym startujemy poradzi sobie bez zarzutów.” – mówi Kamil Matyasik. My również oczekujemy z niecierpliwością tego wydarzenia.

Zapraszamy na DXRACER SUPER RALLY Sand Edition – Bukowno w dniach 11-13.07.2014. Zapewniamy znakomitą atmosferę i bardzo atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia:
http://super-rally.eu/formularzrajdy.html

Szczegóły na naszej stronie:
www.super-rally.eu
i facebook’u:
www.facebook.com/super.rally4x4

Serdecznie zapraszamy,
Zespół SUPER RALLY – CABAŁA Rally Team

...a może to też Cię zainteresuje:

Lekkość i kompaktowość pomagają poza drogą
Godne polecenia

Fiat Sedici / Suzuki SX4  Wspólna produkcja jednej konstrukcji pod różnymi markami jest starym sposobem na obniżenie kosztów. Współpraca Fiata

Czytaj dalej >>