OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

BMW X1 samochodem WOŚP.

BMW X1 zostało samochodem ratowniczym instruktorów Pokojowego Patrolu WOŚP. Auto otrzymało dodatkowe wyposażenie w postaci urządzeń potrzebnych do udzielania pierwszej pomocy, a także wykorzystywanych podczas szkoleń prowadzonych przez ratowników Pokojowego Patrolu. Model przekazany przez BMW Group Polska będzie obecny na wszystkich szkoleniach prowadzonych przez Patrol, a także na wszystkich imprezach masowych, na których ratownicy i wolontariusze Pokojowego Patrolu wspierają służby medyczne.

Kluczyki do samochodu przekazał szefowi WOŚP, Jurkowi Owsiakowi dyrektor generalny BMW Group Polska, Andreas Biehler.

„Cieszymy się, że możemy wesprzeć Orkiestrę. Mam nadzieję, że nasz samochód realnie przyczyni się do niesienia pomocy wielu ludziom nie tylko podczas masowych imprez, ale także na polskich drogach, bo dzięki Pokojowemu Patrolowi coraz więcej młodych Polaków zna zasady udzielania pierwszej pomocy”, powiedział Andreas Biehler.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmuje się ambitnych wyzwań. Tak było kilka lat temu, kiedy, opierając się na doświadczonych wolontariuszach Pokojowego Patrolu, uruchamialiśmy program, którego celem było wprowadzenie nauczania pierwszej pomocy do szkół. Dziś, dzięki nam, w niemal każdej polskiej szkole podstawowej odbywają się takie lekcje! Aby osiągać najwyższe szczyty, trzeba korzystać z najlepszych narzędzi, wsparcia specjalistów i najnowocześniejszych technologii. I tym właśnie dla Patrolu będzie przekazany model samochodu BMW. Mamy dziś nowe możliwości i za to dla marki BMW – ogromne dzięki!!! – podkreśla Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Pokojowy Patrol to wolontariusze Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszyscy członkowie Patrolu przeszli specjalistyczne szkolenie. Pracują podczas Festiwalu Przystanek Woodstock, styczniowego Finału WOŚP, a także przy wszystkich inicjatywach podejmowanych przez Orkiestrę. Wspierają też w zakresie zabezpieczenia inne imprezy masowe. Członkowie Pokojowego Patrolu podczas trzydniowego szkolenia uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy, współpracy w grupie, aktywności w podejmowaniu roli lidera oraz zasad pracy służby informacyjnej w czasie imprez masowych. Do tej pory przeszkolonych zostało już ponad 7 000 tysięcy osób. Główny ośrodek szkoleniowy Pokojowego Patrolu to Uniwersytet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w miejscowości Szadowo-Młyn niedaleko Kwidzyna.

BMW Group wspiera organizacje pozarządowe i projekty o charakterze charytatywnym i edukacyjnym na całym świecie. Sukces BMW Group od zawsze polegał na długoterminowej strategii i odpowiedzialnym działaniu. Rozsądna polityka ekologiczna i społecznościowa, odpowiedzialność za produkt oraz zaangażowanie w ochronę zasobów naturalnych to integralna

Informacja/zdjęcia: BMW

...a może to też Cię zainteresuje:

Supersportowy w terenie

Połączenie supersportowego auta z możliwością zjazdu asfaltu jest rzadko spotykane. Tym bardziej śmiała jest koncepcja przerobienia auta stworzonego do jazdy

Czytaj dalej >>