OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

ADAM KLIMEK – AMBASADOREM AKCJI: BEZPIECZNY WARSZTAT.PL

Najpopularniejszy polski mechanik – Adam Klimek, wspierany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów 

i Producentów Części Motoryzacyjnych, pokaże Polakom jak bezpiecznie, nie tracąc jakości, czasu i pieniędzy, a nawet gwarancji, naprawiać samochody. Zaprezentujemy jakoś

i profesjonalizm, jaki cechuje niezależny rynek motoryzacyjny w Polsce, którego elementem są nie tylko producenci części motoryzacyjnych i sieci dystrybucyjne, ale także warsztaty samochodowe. Celem akcji jest także uświadomienie polskim kierowcom, że dzięki obowiązującym od kilku lat unijnym przepisom, mogą oni bez utraty gwarancji naprawiać
i serwisować swoje nowe samochody w niezależnych warsztatach.

POZNAJ SWOJE PRAWA
Od 1 czerwca 2010 roku obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej 461/2010, popularnie zwane „GVO”. Na tej podstawie właściciel nowego samochodu, może zlecać jego naprawy i okresowe przeglądy, warsztatom niezależnym I to bez ryzyka utraty gwarancji.

W samochodzie na gwarancji można stosować części eksploatacyjne nie tylko z logo producenta pojazdu, ale także części oferowane przez niezależny rynek za rozsądną cenę.

OSZCZĘDZAJ CZAS I PIENIĄDZE
Świadomość społeczna w tej sprawie jest niestety bardzo niska. Płacą za to sami kierowcy, bo korzystając z autoryzowanych serwisów, mocno przepłacają. Statystyki pokazują, że ceny w niezależnych warsztatach są średnio o 60% niższe, niż w autoryzowanych serwisach.

Ponadto dużo wyższa jest dostępność ich usług. Takich warsztatów jest w Polsce ponad 19 tysięcy. Wiele z nich to doskonale wyposażone warsztaty, które jakością usług nie ustępują “autoryzowanej” konkurencji. Oczywiście standard obsługi w warsztatach jest zróżnicowany, ale wynika to z praw, jakimi kieruje się wolny rynek, jak
i zamożności oraz oczekiwań klientów. I tu pojawia się kolejny cel postawiony przed zorganizowaną akcją bezpiecznywarsztat.pl, czyli wskazanie klientom warsztatów zgodnych z ich oczekiwaniami. Mechanicy
w niezależnych warsztatach korzystają z części niezależnych producentów. Zwykle są to takie same produkty, które można znaleźć w serwisach autoryzowanych, tylko w innych opakowaniach, bez logo producenta samochodu.

ZAUFAJ NIEZALEŻNYM 80% produkowanych części na potrzeby montażu nowych samochodów pochodzi od niezależnych producentów części, a zaledwie 20% części produkują same koncerny samochodowe i są to głównie elementy konstrukcyjne pojazdów. W fabrykach niezależnych producentów powstają najważniejsze i najbardziej skomplikowane technologicznie elementy samochodów. To właśnie te firmy są kołem zamachowym postępu w motoryzacji.

W Polsce działa 27 tysięcy firm motoryzacyjnych. Wśród nich jest wielu światowych liderów w produkcji części. Blisko 650 tysięcy sztuk produkowanych przez nich części, codziennie trafia na polski rynek.
Dzięki dystrybutorom, których magazyny przekraczają swą powierzchnią 5 Pałaców Kultury i Nauki, trafią one do klientów. Pokazując skalę operacji logistycznych można użyć przenośni. By części dotarły na czas, samochody dostawców okrążają Ziemię 12 razy na dobę.

AKCJA BEZPIECZNYWARSZTAT.PL

  • Adam Klimek, mechanik z 20-letnim doświadczenie w autorskich filmikach będzie dzielił się swoimi doświadczeniami i podpowiadał jak dobierać części zamienne.
  • Do dyspozycji kierowców zostanie oddana wyszukiwarka godnych zaufania warsztatów.
  • Na stronie www.bezpiecznywarsztat.pl kierowcy znajdą m.in. informacje o nowych regulacjach prawnych, dzięki którym mogą swoje samochody naprawiać poza siecią autoryzowanych serwisów.

[dg ids=”24317″]

...a może to też Cię zainteresuje: