OFF-ROAD PL MAGAZYN 4x4 | CHALLENGE&INDEPENDENCE
Search
Logo OFF-ROAD.PL magazyn 4x4

Baja Poland 2014 – fotorelacja

W miniony weekend rozegrany został rajd Baja Poland. Była to 8. runda Pucharu Świata FIA, 4. eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz 3. Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (dla kierowców bez licencji). Rajd odbywa się po raz szósty.

Hołowczyc i jego nowy pilot Xavier Panseri wygrali trzy z czterech odcinków specjalnych rajdu. Drugie miejsce wywalczyli Adam Małysz i Rafał Marton (Toyota Hilux Overdrive), a trzecie Martin Kaczmarski i Tapio Suominen (Mini All4Racing). Ostatni odcinek tj. drugi przejazd próby Dobra (niespełna 73 km) został odwołany z powodu niebezpiecznych warunków spowodowanych obfitymi opadami deszczu. Zawodów nie ukończyli m.in. Władimir Wasiliew (Mini All4Racing) oraz Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux Overdrive) zajmujący dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji Pucharu Świata FIA.

Poniżej kilka zdjęć z rajdowych zmagań na poligonie w Drawsku.

Źródło: Informacja prasowa
Zdjęcia: Informacja prasowa